Internet dla Firm

Przyłącza dedykowane realizujemy w oparciu o własną i dzierżawioną infrastrukturę kablową oraz urządzenia radiowe. Wybór technologii dostępowej uzależniony jest każdorazowo od specyfiki zamówienia Klienta, lokalizacji jego sieci i warunków technicznych.
Oferujemy różne przepustowości do wyboru:
- 10 Mb/s, 100 Mb/s, 1 Gb/s 10Gb/s (z możliwością dowolnego ograniczenia)
- Taka sama szybkość pobierania i wysyłania danych (stosujemy tylko łącza symetryczne)
- Brak limitów ruchu - bez ograniczeń w ilości przesyłanych informacji
- Zapewniamy łącza światłowodowe lub radiowe
Dzierżawa Ciemnych Włókien
Usługa polega na dzierżawie jednego (1J) lub większej ilości ciemnych włókien światłowodowych (2J, 4 J itd.) na ciągłym odcinku o określonej długości optycznej, zestawionych pomiędzy kolokacjami i zakończonymi na przełącznicy optycznej Operatora Infrastruktury lub dzierżawa jednego lub więcej ciemnych włókien światłowodowych zestawionych pomiędzy studniami kablowymi Operatora Infrastruktury i połączonych z siecią Klienta.
Operator Infrastruktury zapewnia dla włókien światłowodowych parametry wg ITU-T G. 652, udostępnia włókna światłowodowe do eksploatacji Klienta, dokonuje konserwacji technicznej Ciemnych Włókien oraz zachowuje dostępność włókien światłowodowych zgodnie z SLA.
Dzierżawa Kanalizacji Kablowych
Usługa umożliwienia Klientowi dostęp i korzystanie z kanalizacji kablowej w celu ułożenia kabli telekomunikacyjnych. Operator Infrastruktury udostępnia kanalizację kablową w postaci mikrokanalizacji o średnicy 8 mm. 24j lub 48j Usługa ta umożliwia Klientowi ułożenie własnego kabla światłowodowego oraz korzystanie z przełącznic optycznych, studni i zasobników do układania zapasów kabla światłowodowego i realizacji liniowych punktów styku z siecią własną lub sieciami innych operatorów, w kolokacji lub bezpośrednio w studniach kablowych Operatora Infrastruktury. Zasób, z którego korzysta Klient jest typowo pasywny i nie ma wpływu na typ wprowadzonych do kanalizacji kabli i urządzeń telekomunikacyjnych.
Klient we własnym zakresie buduje własną infrastrukturę kablową przy dowolnie wybranej technologii.
Sieci bezprzewodowe to doskonałe medium umożliwiające świadczenie usług dostępu do Internetu. W najprostszym przypadku jest to punkt dostępowy (Access Point, AP), do którego drogą radiową łączą się radiowe urządzenia klienckie. Ten najprostszy przypadek stosowany jest w najmniejszych sieciach. W rzeczywistości ten model jest bardziej złożony i wymaga różnego rodzaju urządzeń w różnych punktach struktury.
Sieci bezprzewodowe 2,4 GHz
Sieci 802.11b/g działające w nielicencjonowanym paśmie 2,4GHz to najstarsze i ciągle najpopularniejsze standardy umożliwiające podłączanie użytkowników końcowych do punktów dostępowych. Ich podstawową zaletą jest niska cena i największa różnorodność urządzeń klienckich.
Sieci bezprzewodowe 5 GHz
Sieci 802.11a i ich odmiany działające w nielicencjonowanym paśmie 5GHz oferują lepsze parametry transmisji od sieci 2,4GHz - niestety za nieco wyższą cenę. Dlatego są najczęściej wykorzystywane do budowy szkieletu sieci lub do tworzenia wydajnych łączy punkt-punkt.
Sieci bezprzewodowe 3,6 GHz (WiMax)
Sieci 802.16-2004 popularnie nazywane WiMax działają w licencjonowanym paśmie 3,6GHz. Wykorzystywanie licencjonowanego pasma (czyli brak zakłóceń) jest ich podstawową zaletą odróżniającą je od sieci 2,4 i 5GHz. Są to sieci klasy operatorskiej przeznaczone do świadczenia usług dostępu do Internetu i telefonii.
Kolokacja
Kolokacja jest to usługa udostępniania fizycznej przestrzeni lub urządzeń technicznych przez Operatora Infrastruktury dla Klienta w celu umieszczenia i podłączenia niezbędnego sprzętu, a w szczególności urządzeń telekomunikacyjnych Klienta.
Usługa Kolokacji obejmuje:
· dzierżawę miejsca w Szafie o wysokości będącej wielokrotnością U;
· dzierżawę Powierzchni Kolokacyjnej, tj. powierzchni technicznej wyposażonej w systemy klimatyzacji oraz gwarantowanego zasilania realizowanego poprzez awaryjne podtrzymanie bateryjne lub zastosowanie spalinowych generatorów prądu elektrycznego. Powierzchnia Kolokacyjna wyposażona jest również w elektroniczne systemy autoryzowanego dostępu do Obiektu.
Operator Infrastruktury dostarcza Klientowi w Przestrzeni:
· gwarantowane zasilanie elektryczne 230V/50Hz lub 48 V dla Urządzeń, wraz z określoną w Zamówieniu na Usługę ilością gniazdek zasilających; o parametrach określonych w trakcie wywiadu technicznego.
· w przypadku zakupu modułów Przestrzeni określonej jako wielokrotność 1 U Moc Urządzeń dedykowana na jedną jednostkę rozliczeniową Przestrzeni (1U) nie może przekraczać 250 W. Istnieje możliwość zwiększenia mocy po dokonaniu weryfikacji warunków mocy.
· Dla jednego modułu Przestrzeni (1U) przysługuje jeden port do sieci Operatora Infrastruktury, o ile Zamówienie na Usługę nie określa inaczej. W przypadku większej ilości portów Operator Infrastruktury naliczy dodatkowe opłaty zgodnie z ustalonymi opłatami na podstawie Umowy Ramowej oraz Umowy Szczegółowej.
W naszych Węzłach Teletechnicznych,
w których instalowane są Urządzenia Klienta zapewniamy:
· system klimatyzacji z redundancją;
· system wykrywania dymu;
· gwarantowane zasilanie, oparte o przyłącze do sieci energetycznej oraz zasilacze UPS i generatory spalinowe;
· zasilacz UPS;
· agregat spalinowy.